Як використовувати свій сон для навчання та вирішення проблем

Ви думаєте про сни як про час, коли ваш розум безцільно блукає, розігруючи всілякі божевільні сценарії.

Сни – це не просто випадкові галюцинації. Вони є невід’ємною частиною того, як працює ваш мозок.

Ми розповімо вам, як ваші мрії можуть принести вам користь, і як більше снити, краще згадувати сни та розуміти їх.

Ви думаєте про сни як про час, коли ваш розум безцільно блукає, розігруючи всілякі божевільні сценарії. Чи є сни просто випадковими галюцинаціями, або вони – невід’ємна частина внутрішньої роботи вашого мозку?

Гарвардський психолог Дейрдре Барретт, доктор філософії, зосередила свою кар’єру на науці про сновидіння і ділиться хаками і методами щодо збільшення кількості снів та кращого запам’ятовування. Проте для чого потрібно бути більш обізнаним про безладні сюжети, які створює ваш мозок, поки ви спите?

Деякі сни є важливими – рішеннями, ідеями і натхненням, які приходять під час сну. Ви можете частіше бачити сни, пам’ятати їх, а потім змусити їх працювати на вас.

ЯК ЗМУСИТИ СВОЇ СНИ ПРАЦЮВАТИ НА ВАС

1. ПЕРЕД СНОМ ДУМАЙТЕ ПРО СВОЇ СНОВИДІННЯ

Важливо сказати собі, перш ніж заснути: “Я збираюся запам’ятати свої сни цієї ночі.” Це приводить вас в такий стан розуму, коли ви збираєтеся снити, і це змушує вас добре запам’ятати свій сон.

2. ДАЙТЕ СВОЄМУ МОЗКУ МОЖЛИВІСТЬ БАЧИТИ СНИ (ТОБТО  СПАТИ)

Ви повинні спати, щоб бачити сни, і отримання достатньої кількості сну – кращий спосіб гарантувати, що ваш мозок проведе достатньо часу в стані сну. “Спати по сім-вісім годин на добу дуже важливо, тому що ми бачимо сни приблизно кожні 90 хвилин. Кожен період сну стає значно довшим за попередній, тому, якщо ви спите чотири години замість восьми, ви не отримуєте половину свого часу сну.

3. ПРИСВЯТІТЬ ЧАС ЗГАДУВАННЮ СВОЇХ СНІВ, КОЛИ ВИ ПРОКИДАЄТЕСЯ

Подумайте про це — ви бачите сни кожні 90 хвилин, коли спите. Як багато з них ви пам’ятаєте? Більшість людей пам’ятають дуже мало снів. Деякі люди стверджують, що ніколи не бачать снів взагалі, навіть якщо це не так, адже під час стадії сну зі швидким рухом очей людина бачить сни, навіть якщо їх не пам’ятає.

Ви відразу ж забуваєте переважну більшість своїх снів, і критичний період для запам’ятовування ваших снів триває всього хвилину або дві після вашого пробудження. Як тільки ви починаєте думати про щось інше, сон зникає.

Витратьте хвилину або дві щоранку, щоб подумати про те, що ви бачили уві сні. Найкраще, що можна зробити, це мати пристрій для запису голосу (ви можете використовувати додаток для запису у смартфоні) або ручку і папір поруч з ліжком. Таким чином, ви можете записати стільки, скільки ви пам’ятаєте, відразу після пробудження, навіть якщо ви прокинетеся ненадовго посеред ночі.

4. РОЗТЛУМАЧУЙТЕ СВОЇ СНИ

Є тисячі сонників, які говорять вам, що якщо ви бачили уві сні курку, це означає X, а якщо ви уві сні падаєте, це означає Y.

На жаль, подібні занадто чіткі тлумачення не враховують особистий досвід, який ви привнесли в сон. Наприклад, якщо ви літали уві сні, це може означати або відчуття втрати контролю, або те, що ви відчуваєте себе вільним, залежно від того, що для вас означає політ.

Або уві сні ви побачили собаку. Собаки можуть означати багато речей – добрих, загрозливих, вразливих — все це залежить від вашого попереднього досвіду з собаками.

Ми радимо робити нотатки про кожного з головних героїв, подій і оточення, і що кожен елемент означає для вас. Потім ви з’єднуєте їх у щось значуще. Іноді, сенс очевидний. В інших випадках, це не буде мати ніякого сенсу взагалі. Коли є повноцінний сюжет, такі сни надзвичайно цінні — особливо для навчання, ідей, натхнення, рішення проблем і багато іншого.

5. СНОВИДІННЯ НАСТУПНОГО РІВНЯ

Якщо вам вже добре вдаються сновидіння та їхнє згадування, ви можете змусити свої сни працювати на вас.

Перед сном ви можете сказати собі, про що ви хочете побачити сон. Уявіть, яку проблему ви хочете вирішити або які до яких ідей ви прагнете. Хтось бачить сни щоночі та пам’ятає все в деталях. Для решти з нас сновидіння – це набута навичка, і на це може знадобитися час. В цілому, однак, потрібно дуже мало зусиль — лише мить перед сном, щоб заявити про свій намір, і мить після пробудження, щоб записати те, що ви пам’ятаєте, можуть значно збільшити користь ваших сновидінь. І поки ви відточуєте свої навички сновидіння та тлумачення снів, ви можете навіть розважитись. Ваш власний мозок в цьому випадку водночас може слугувати корисним знаряддям та розвагою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *