Як підготувати себе до продуктивного робочого дня

Почніть день з розумінням своїх цілей – і це допоможе правильно сформувати робочий процес. Пропонуємо три практики для максимальної концентрації протягом робочого дня.

Межі робочого і домашнього життя стають все більш розмитими. Навіть після закінчення робочого дня багато хто з нас відчуває непереборне бажання продовжувати перевіряти електронну пошту і розмірковувати над проблемами, пов’язаними з роботою, турбуючись про те, як все слід зробити.

Спеціалісти нам радять відсторонитися від роботи – вимкнути свій робочий мозок о шостій і приділити час друзям, родині або улюбленому хобі. Проте, не зважаючи на всю користь, повне відсторонення від думок про роботу може ускладнити самомотивацію та завадити шкоди зосередженню при поверненні до роботи. Після спокійного вечора або насичених пригодами вихідних, як нам повернутися до робочого режиму наступного ранку?

Результати нового дослідження дають підстави вважати, що люди, які подумки підготувалися і подумали про майбутній робочий день – проводять його ефективніше.

До дослідження залучили 151 добровольця з різних сфер і щоранку надсилали їм електронною поштою опитування протягом одного робочого тижня. Люди вважалися більш готовими до роботи, коли вони погоджувалися з такими заявами, як: “сьогодні я думав про майбутній робочий день“ або “вранці я думав про те, чого я хочу досягти на роботі сьогодні.” Учасники також зазначали, наскільки енергійними вони себе відчувають, щоб дотримуватись поставленої мети, наскільки вони схвильовані або натхненні, і наскільки вони очікують, що зможуть зосередитися на роботі.

У другій половині дня дослідники надіслали друге опитування, щоб зафіксувати, яку підтримку учасники отримували від своїх колег, наскільки вони були впевнені в собі, приймаючи рішення в цей робочий день, і наскільки вони були залучені до роботи.

Аналіз цих опитувань показав, що підготовка до роботи призвела до багатьох позитивних вражень протягом дня. Процес може розвиватися наступним чином: Присвятивши час підготовці до роботи ми сприяємо досягненню основних робочих цілей, що дає нам енергію для максимальної концентрації. Коли ми думаємо про те, як досягти наших цілей, ми починаємо краще розуміти схему дій, а також ресурси в нашому розпорядженні і людей, які нас підтримують. Всі ці фактори сприяють натхненню та кращому залученню до роботи, що, як показують інші дослідження, дуже важливо для продуктивності.

Багато факторів, що існують поза нашим контролем, наприклад, наше робоче середовище, відіграють важливу роль у тому, як ми відчуваємо себе на роботі, але концентрована підготовка до роботи – це те, що ми можемо практикувати щоранку, щоб зробити наш робочий день кращим.

Три підказки для підготовки до роботи

Підготовка до роботи може включати нетривалі роздуми відразу після виходу з дому, під час поїздки на роботу або коли ми сидимо за столом перед початком роботи. Які саме роздуми? Така підготовка може включати планування діяльності і візуалізацію виконання робочих завдань протягом дня.

Виходячи з того, як ця схема спрацювала під час дослідження, ми можемо визначити кілька питань, які можуть бути корисними. Подумайте про те, щоб обміркувати або записати відповіді на ці питання, коли ви будете готуватися до роботи.

1. Чому робота, яку я роблю, має для мене значення? Як моя робота впливає на життя інших людей?

Розмірковуючи над своїми відповідями на ці питання, ви зможете краще зрозуміти свої робочі цілі і створити мотивацію – почуття мети своєї роботи. Для деяких людей відповіді можуть прийти природним шляхом, іншим зробити це буде набагато складніше. Це нормально, якщо у вас немає відповіді просто зараз. Навіть коли ми не вважаємо, що наша робота за своєю суттю є значущою, дослідження показують, що ми можемо надати їй сенс, знайшовши відповіді на ці питання. Наприклад, водій автобуса може знайти мету в забезпеченні мобільності людей у районі, де він працює.

2. Хто ті люди на роботі і в особистому житті, які підтримують мене і мій професійний успіх?

Часом багато хто з нас відчуває себе ізольованим і навіть перевантаженим своїми робочими завданнями та обов’язками. Особливо в такі моменти згадування людей, які підтримують нас, може допомогти зняти стрес і змусити почувати себе більш успішними і впевненими в тому, чого ми намагаємося досягти. Подумайте про доброзичливого колегу, який завжди готовий допомогти або готовий поділитися ідеями. Або про когось поза роботою, наприклад, про близького друга, який знаходиться поруч, коли справи йдуть напружено, і радіє за вас, коли все добре.

3. На чому б я хотів зосередитися сьогодні?

Подумайте про цілі або завдання, яке ви хотіли б виконати сьогодні. Наприклад, у викладача може бути певна кількість робіт, які він планує оцінити, чи програміст збирається виправити помилку в своєму коді. Коли ви вперше думаєте про це завдання, ви можете відчути стрес або апатію. Підготовка до роботи включає в себе визнання і навіть прийняття цих почуттів, а потім намагання уявити себе під час виконання цього завдання спокійно, зосереджено і продуктивно. Передчуття того, що ви зосереджені і залучені до своєї роботи, може допомогти вам реалізувати це бачення.

Присвятивши час роздумам про те, що ми робимо, чому ми це робимо, і як ми могли б підійти до нашої роботи сьогодні, ми можемо повністю зосередитися на наших прагненнях, а не залишати наші продуктивні думки на вихідні або просто автоматично виконувати монотонні завдання. Що б ви не робили на роботі, спробуйте відповісти на ці питання, чи просто присвятити трохи часу на роздуми і наміри, на початку робочого дня. Ви виявите, що таким чином набагато легше повернутися до роботи і досягти значних успіхів у досягненні поставленої мети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *