Вітаміни, яких нам найбільше не вистачає

Організм кожної людини відрізняється від інших. У когось він засвоює необхідну кількість поживних речовин з їжі, а декому не обійтись без добавок. Однак, іноді важко зрозуміти, які саме мінерали вам потрібні.

Не дивлячись на те, що лікарі підкреслюють важливість визнання нашої індивідуальної біохімії (тобто, що немає “правильної” відповіді для кожного, коли йдеться про наше особисте здоров’я), існує кілька визначених спільних рис. Сучасні алергологи та імунологи постійно наголошують на тому, що неправильний раціон і спосіб життя негативно впливають на здоров’я імунної системи. Зокрема, існує схожа картина дефіциту певних вітамінів у більшості пацієнтів.

Тож давайте поговоримо про вітаміни, нестачу яких відчуває більшість людей. Ось три вітаміни, яких нам не вистачає найбільше, а також найкращі способи подолання дефіциту:

1. Вітамін В

У багатьох людей спостерігається дефіцит вітаміну В, незважаючи на те, що ми можемо отримати його  різні форми (за винятком В12!) з рослинної і тваринної їжі.

Ось кілька теорій існування дефіциту вітаміну В, не дивлячись на значне поширення в нашій системі харчування

Існує версія, що цього вітаміну не вистачає нашому організму через те, що він використовуються одразу в декільках системах: для виведення токсинів, в енергетичній системі, нервовій системі та імунній системі. Це означає, що наше тіло значною мірою покладається на вітаміни групи В для виконання багатьох функцій, і нашого раціону недостатньо, щоб задовольнити попит.

Друга причина полягає у здоров’ї кишківника. Дефіцит вітаміну В, як правило, йде рука об руку з проблемами кишківника. Типові загальні ознаки дефіциту B12 – це синдром надмірного бактеріального росту в кишківнику та синдром підвищеної кишкової проникності.

2. Цинк

Можливо, здається, що цинк не є важливим мінералом для організму, проте лікарі вважають, що його недостатність – одна з найбільш розповсюджених проблем зі здоров’ям.

Цинк важливий для нашої імунної системи, адже допомагає боротися зі шкідливими бактеріями і вірусами. Цинк також допомагає створювати необхідні білки в нашому організмі, що робить його недооціненою, але життєво важливою поживною речовиною, яку неможливо ігнорувати.

Чи є доступні джерела цинку? Саме час звернути увагу на морепродукти. Устриці і молюски, зокрема, дуже багаті на цинк, і є простим способом забезпечити отримання цього мінералу в необхідній кількості.

3. Магній

Ми часто чуємо про магній. Цей вітамін життєво важливий для нас, оскільки бере участь у більш ніж 300 (!!!) біохімічних реакціях. Необхідно вживати багаті на вітаміни продукти, але не слід забувати також про користь добавок з магнієм.

Це електроліт, який ми не можемо легко повернути до свого організму, а в продуктах харчування його не так багато. Тому варто використовувати добавки. 

Але перш ніж ви йти до найближчої аптеки за магнієм, необхідно розібратися у розмаїтті різновидів, що мають різний ефект для різних функцій організму. Наприклад, гліцинат магнію допомагає з тривожністю і сном. Це також один з найлегших для організму видів магнію, що не має проносного ефекту, як деякі з інших добавок.

Пам’ятайте, що завжди краще звернутися до профільного лікаря, перш ніж почати пошук добавок або вносити радикальні зміни до свого режиму харчування.

Рекомендуємо також почитати про Вітамін К: продукти, що його містять та користь, яку він може принести організму .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *