Відпочинок від тренувань може бути дуже корисним

Інколи просто необхідно зробити перерву – відпочити один-два дні від будь-яких навантажень. Це 24 години, коли м’язи мають змогу відновитися, але, зазвичай, проходить трохи більше двох днів, перш ви знову підете до спортзалу. Інколи бувають випадки, коли ці пару днів перетворюються на тиждень, а потім – ще на один. В цей момент ми схильні картати себе за слабкість і переймаємось через занадто довгий відпочинок. Але насправді – це саме те, чого потребує тіло – і розум.

Ми знаємо про важливість правильного відпочинку і відновлення в здоровому фітнес-режимі, але справжня, тривала перерва від регулярних тренувань може зробити більше, ніж просто дозволити вашим м’язам відновитися. Людський організм – це повністю адаптивна машина, але їй потрібен час, щоб зцілитися. Накручувати її до червоної зони і йти повним ходом кожного дня протягом всього року просто небезпечно, і ви можете справді нашкодити собі. Наявність правильних періодів відпочинку у вашому режимі є запорукою здоров’я, зцілення і прогресу.

Правильна перерва — повний тиждень або більш тривалий відпочинок від тренування, може здатися періодом регресу, проте насправді це необхідно для правильного досягнення ваших цілей.

Дати своєму тілу відпочити дуже важливо, щоб у майбутньому працювати на повну.

Думайте про своє тіло як про машину: Вона просто не може працювати в режимі 24/7. Якщо ви будете ставитися до свого тіла відповідно – з перервами від тренувань – воно буде більш щасливим, здоровим і краще зможе працювати в швидкісному режимі, коли ви перебуваєте в тренажерному залі. Зазвичай, така перерва триває близько тижня. Саме такий час рекомендують спеціалісти з фітнесу.

Тиждень – це гарне перезавантаження. Іноді необхідно трохи довше, просто потрібно дослухатися до свого тіла. Згідно з дослідженнями, активна людина може провести до трьох тижнів без тренувань, не завдавши шкоди процесу збільшення м’язів та не погіршивши результати кардіо-навантажень. Візьміть відпустку – коли разом з тілом відпочиває розум досягається найкращий ефект. Отож, така перерва – це набагато більше, ніж просто відновлення. Ось що вона може зробити для вас.

Що може зробити перерва для вашого тіла

1. Уникнення вигоряння від тренувань:

“Тренувальне вигоряння” – це те, що може трапитися з вами, якщо відкласти справжній відпочинок на задній план. Для багатьох людей, які тренуються по-справжньому важко – кілька разів на тиждень, є вірогідність вигоріти, навіть не розуміючи цього, – кажуть лікарі. Перерва на кілька тижнів дійсно дозволяє системі перезавантажитися.

При цьому силові показники не зазнають значних втрат. Багато досліджень в дуже різноманітних умовах демонструють, що коли люди роблять перерву (від тренування), у результаті вони можуть значно поліпшити свою фізичну форму. Це схоже на паузу і перезапуск, і дозволяє вам потім працювати сильніше, аніж якщо б ви просто постійно бігли свій марафон.

2. Боротьба зі стресом перевантаження:

Швидше за все, ви використовуєте регулярні тренування, щоб, окрім іншого, зменшити відчуття стресу. Але справа в тому, що фізичні вправи теж в деякому сенсі напружують вас. Потрібно усвідомлювати, що фізичні вправи є, хоча і “гарним”, але все ж таки стресом для організму. Це означає, що вам потрібно встигнути відновитися. Отже, відновлення має бути рівноцінною частиною вашого режиму. Якщо ви належите до того типу людей, які рано прокидаються, ходять в спортзал та на роботу, ваш організм, швидше за все, сповнений кортизолу (гормону стресу). Багато хто з нас недостатньо спить, підганяючи себе весь день, не маючи достатньо часу, щоб відновитися, що дуже погано для здоров’я та фізичної підготовки в довгостроковій перспективі. Перерва в тренуванні дозволяє перезавантажити рівень кортизолу, скинути напругу і вивести вас з цього хронічно напруженого стану.

3. Силі волі теж не завадить перерва:

Якщо ви постійно ставите собі нові фітнес-цілі та досягаєте їх, це свідчить про наявність сильної волі. Однак лікарі зазначають, що сила волі – це, на жаль, не нескінченний колодязь. На коротких дистанціях ми цього не бачимо, але якщо ми звикли себе дисциплінувати, щоб працювати все більше, то, скоріше за все, в довгостроковій перспективі ми отримаємо виснаження сили волі. Якщо ви перебуваєте в постійному стані самодисципліни (особливо в плані тренування), ви можете опинитися в точці, коли організм захоче збунтуватися. Ви не перебуваєте в стані рівноваги, тому перерва може дозволити відновити силу волі і знову наповнити свої резерви, щоб з новими силами досягати нових цілей.

4. Перерва збільшить, а не зменшить силу:

Професійні спортсмени, для яких постійні важкі тренування – це робота, добре знають про важливість перерв у тренуваннях. Якщо ви збираєтеся тренуватися, як вони, ви маєте почати відновлюватися, як вони. Профі знають, як правильно відновлюватися після тренування, а це життєво важливо. Чим частіше ви почнете проводити відновлення, тим більше відчуєте, що тіло почувається краще, і вам не доведеться витрачати величезну кількість сил в тренажерному залі.

Якщо ваші пара вихідних днів, відведених для відпочинку від спортзалу перетворяться на пару тижнів, не треба картати себе, а просто насолоджуйтеся цим, тому що коли ви повернетеся, то будете більш підготовлені до ефективної праці – розумово і фізично.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *