Цибуля і часник можуть знизити ризик розвитку раку молочної залози

У цьому світі є два типи людей: Люди, які люблять цибулю і часник, і люди, які їх не люблять. Якщо ви перебуваєте в групі, яка їх любить, у нас є ще одна причина продовжувати вживати цибулю та часник, а якщо ви їх ненавидите, то ось вам причина переглянути своє рішення: Ці продукти можуть зменшити ризик розвитку раку молочної залози. Давайте розглянемо питання детальніше.

Нове дослідження, проведене Університетом Баффало та Університетом Пуерто-Ріко, показало, що серед пуерториканських жінок споживання часнику та цибулі, а також софріто (суміш часнику, цибулі, перцю та помідорів, приготованих в оливковій олії, яка використовується як основа для багатьох іспанських, італійських, португальських та латиноамериканських страв) було пов’язано з меншим ризиком розвитку раку молочної залози. 

Дослідження проводилося протягом шести років (від 2008 до 2014 року включно) та охоплювало 314 жінок з раком молочної залози і 346 контрольних учасниць. Це дослідження надихалося вже існуючими дослідженнями та доказами, які підкреслюють властивість цибулі та часнику протистояти розвиткові пухлин.

Чому дослідження проводилося саме в Пуерто-Ріко? Тому що пуерториканці вживають багато часнику і цибулі – набагато більше, ніж європейці або американці. Чому саме часник і цибуля? Для цього є кілька причин.

“Цибуля та часник багаті флаванолами та сероорганічними сполуками”, – каже провідний автор дослідження Гаурі Десаї. Іншими словами, це неймовірно корисні продукти, що містять корисні сполуки, такі як S-алілцистеїн, діалілсульфід, діалілдісульфід і алк(ен)илцистеїнсульфоксиди.

“Ці сполуки демонструють антиканцерогенні властивості у людей, а також у експериментальних дослідженнях на тваринах”,- говорить Ліна Му, доцент кафедри епідеміології та охорони навколишнього середовища в університеті Баффало.

Звичайно, для вас це не буде цілковитою несподіванкою, враховуючи те, що ми знаємо про часник і цибулю. Результати досліджень свідчать про те, що часник має протиракові та протизапальні властивості, а цибуля з її вмістом клітковини і антиоксидантів також знижує ризик розвитку раку.

Невеличке застереження для тих, хто зараз побіжить на ринок купувати цибулю і часник: Деякі люди, особливо ті, у кого є проблеми з шлунково—кишковим трактом, такі як СПК (синдром подразненого кишківника) або синдром надмірного бактеріального росту в тонкому кишківнику, мають труднощі з перетравленням часнику і цибулі, що може призвести до здуття живота, запорів і в більш складних випадках до кислотного рефлюксу. Такі дієти, як дієта з низьким вмістом ферментованих оліго-, ди-, моносахаридів та поліолів, цілеспрямовано виключають такі продукти, як цибуля і часник, через високий рівень вмісту фруктанів (які ускладнюють перетравлення їжі, якщо у вас чутлива травна система). (Рекомендуємо прочитати статтю про середземноморську дієту та дізнатися які продукти до неї входять!)

Враховуючи, що приблизно п’ята частина населення світу страждає від проблем з травленням, безумовно варто поекспериментувати з невеликою кількістю часнику і цибулі (або повільно вводити їх в свій раціон), перш ніж забронювати для них постійне місце на столі. Ми всі хочемо зменшити запалення і запобігти раку, але є багато продуктів і змін в способі життя, які можуть допомогти в цьому, тому не варто робити собі нетравлення шлунка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *