Стримування емоцій може призвести до захворювань серця

Здатність виражати і належним чином обробляти свої емоції має вирішальне значення як для емоційного, так і для фізичного стану людини. Нове дослідження показало, що стримування своїх почуттів може мати реальні фізичні наслідки, особливо для здоров’я серцево-судинної системи.

В цьому дослідженні вчені зібрали медичні дані про 304 жінок, включаючи результати ультразвукових досліджень для оцінки стану судин. Жінки були опитані щодо їхнього самовираження у стосунках, в тому числі, чи згодні вони з твердженнями: “турбота означає ставити потреби іншої людини вище моїх власних” та “я рідко висловлюю гнів на близьких мені людей”.

Результати показали, що самопригнічування – тобто придушення власного самовираження, щоб уникнути конфлікту або не зашкодити стосункам – тісно пов’язане з серцево-судинними захворюваннями. Люди, схильні стримувати свої емоції та потреби, мають значно вищий ризик накопичення бляшок у сонних артеріях, головних артеріях, що несуть кров до голови, і таке накопичення може збільшити вірогідність інсульту та викликати інші проблеми серцево-судинної системи.

За словами психотерапевта Емілі Робертс (Emily Roberts), емоційне пригнічення часто впливає на наш організм через накопичення стресу.

Незалежно від того, чи відчуваєте ви гнів, смуток, горе або розчарування, стримування цих почуттів насправді призводить до фізичного стресу для вашого організму. Стримування почуттів корелює з високим рівнем кортизолу – гормону, що вивільняється у відповідь на стрес – і цей кортизол призводить до зниження імунітету. З часом стриманий або нерозпізнаний стрес може призвести до підвищеного ризику розвитку діабету, проблем з пам’яттю, агресії, тривоги та депресії. Іншими словами, рішення сховати свої почуття, ігнорувати їх, спрямувати всередину, вдати, що їх не було, або переконати себе в тому, що немає ніякої необхідності щось із цим робити, може буквально призвести до хвороби від стресу.

Вчені зазначають, що емоційне пригнічення також було пов’язане з погіршенням психічного і фізичного здоров’я.

Отже, якщо ви (а) людина, яка зазвичай прикушує язика і віддає перевагу всім іншим, крім себе, або (б) людина, яка відштовхує погані почуття, не визнаючи їх і не висловлюючи їх, прийшов час сісти і подумати, як ваші звички можуть вплинути на ваше здоров’я в довгостроковій перспективі.

Що робити далі? Дієвим терапевтичним засобом може стати звичка записувати свої думки. Заведіть практику ведення щоденника, щоб очистити розум і вивільнити стримувані емоції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *