Спілкування з природою – найкращі ліки

Не секрет, що рослини позбавляють стресу, покращують настрій та допомагають відчути себе більш близьким до природи — особливо коли ви знаходите час, щоб справді насолодитися нею. Щоденна практика простої присутності в світі природи може стати потужним оздоровчим інструментом.

Коли вам потрібен короткий “тайм-аут”, природа може прийти на допомогу. Просто зупиніться, щоб помилуватися квітучим деревом або листям папороті – і це принесе значну користь для здоров’я розуму і тіла. Оскільки природа живе тут і зараз, коли ви поєднуєтесь з нею, ви віддаєте належне теперішньому моменту свого життя. І це усвідомлення в може допомогти краще зорієнтуватися в складній ситуації на роботі чи складних відносинах, які можуть виникнути пізніше в цей день.

В цьому “маленькому відпочинку з природою” є великий плюс – це можна робити в будь-якому місці і в будь-який час.

Ось деякі ідеї для створення більш тісних взаємин зі світом природи.

Коли ми свідомі, ми” бачимо ” більш ясно і приймаємо речі такими, якими вони є насправді. Бути самосвідомим – це просто усвідомлювати, без судження. Ось як включити цей перемикач самосвідомості поруч з природою, щоб розблокувати якомога більше відновних властивостей.

Звернувши увагу на рослину, зупиніться, щоб по-справжньому побачити кольори природи, або просто запросіть природу до своєї уяви, через навмисну думку про місце або рослину, які ви любите. Зелений колір співвідноситься з вдячністю. Знайдіть хвилинку, щоб відчути вдячність за те, як рослинний світ збагачує ваше життя, вашу оселю та ваш добробут. Зверніть увагу на будь-які зміни в кольорі і відтінках зеленого. Чи однаково вони впливають на вас? Зосередьтеся на глибині і багатстві фарб природи.

Вберіть у себе природу усіма почуттями.

Доторкніться до природи навколо вас, зосередившись на фізичних відчуттях, які вона вам дає. Спитайте себе, наскільки м’яка рослина на дотик? Вона пухнаста або колюча? Проводьте час, просто помічаючи ці відчуття, але не аналізуючи і не оцінюючи їх. Відчуйте текстуру рослини і зверніть увагу на почуття, які виникають і зникають.

Приділіть увагу різноманітним деталям природи.

Звільніть свій розум і почніть помічати найменші  елементи рослини перед вами. Від крихітних нових листочків, що тільки почали проростати, до старих, великих, що можуть бути поморщеними або знебарвленими. Зосередьте свою увагу на розмірі листя від основи до країв. Зверніть увагу на візерунки кольорів або ліній. Приділіть час спогляданню за формою молодого листя.

Уявіть, як рослина поступово розвивалась до своїх нинішніх розмірів. Нове листя може бути згорнутим, чекаючи на вивільнення. Уявіть, як воно розгортається, стає таким, як інші. Уявіть, що коріння проростає далі та глибше в ґрунт.

Якщо у вас немає доступу до природи, спробуйте уявити її.

Коли ви відчуваєте пригнічення, уявіть сад і ходіть по ньому, повільно вдихаючи і видихаючи, насолоджуючись природою. Якщо щось турбує вас, і ваш пульс підвищений, розслабтеся за допомогою кількох глибоких вдихів і уявіть, що ви увійшли до тропічного лісу, щоб вдихнути його свіже повітря.

Просто вдихніть природу і видихніть стрес, відчуваючи себе центром та відновлюючи свої сили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *