“Крутить” ноги вночі? Ці домашні засоби принесуть полегшення

“Крутить ноги” – це, можливо, звучить не зовсім професійно, але насправді це реальний медичний стан, який є дуже неприємним. Він характеризується поколюванням, болем або неприємним повзучим відчуттям в ногах (а іноді і руках), і, ніби цього не досить, від цього не завжди є надійне лікування.

“Синдром неспокійних ніг – це стан, який викликає неконтрольоване бажання рухати ногами, зазвичай через неприємні відчуття. Рухи тимчасово полегшують цей стан.”

– пояснює Крістофер Кук, доктор медичних наук, хірург-ортопед і фахівець зі спортивної медицини Детройтського медичного центру.

“Це зазвичай відбувається у вечірні або нічні години, коли ви сидите або лежите, тому вам важко заснути.”

Він каже, що ті, в кого крутить ноги (частіше це жінки, ніж чоловіки) також зазвичай відчувають втому, депресію і дратівливість через втрату сну, як результат цієї недуги.

Чи існують прості домашні засоби, коли крутить ноги?

Ось в чому справа: Лікарі точно не знають, що викликає цей стан, хоча, можливо, важливу роль тут грає генетика. Доктор Кук каже, що цей стан частіше зустрічається у людей з низьким рівнем заліза, а також при таких захворюваннях, як ниркова недостатність, хвороба Паркінсона, цукровий діабет і ревматоїдний артрит. Він також може виникнути під час вагітності, або при використанні деяких рецептурних препаратів, таких як антидепресанти та антигістамінні препарати.

Різні (і в основному невідомі) причини ускладнюють лікування синдрому неспокійних ніг. Якщо це викликано конкретною ситуацією, як ті, що перелічені вище, симптоми можуть зникнути при лікуванні основного захворювання. (Наприклад, якщо лікар визначить, що у людини недостатність заліза, добавки з  залізом можуть допомогти з неспокійними ногами. Також може зарадити використання ліків, що впливають на рівень дофаміну в мозку, який, як вважають, відіграє певну роль у цьому синдромі.

Люди, у яких крутить ноги, повинні обов’язково звернутися до лікаря для встановлення діагнозу і кращого розуміння того, що відбувається. Проте, є також кілька домашніх засобів для неспокійних ніг, які рекомендують лікарі. Це не призведе до повного зникнення симптомів, але ці засоби можуть забезпечити деяке полегшення.

1. Відмовтеся від кофеїну, алкоголю і тютюну

Дослідження демонструють, що зменшення вживання цих речовин може мати позитивний вплив на симптоми стану неспокійних ніг, та, в деяких випадках, сприяти більш спокійному нічному сну.

2. Додайте до свого розкладу фізичні вправи

Кілька досліджень показують, що помірні фізичні вправи можуть допомогти зменшити неприємні відчуття, коли крутить ноги. Дуже корисними є регулярні пробіжки з помірним темпом (а швидкий біг допоможе ще й схуднути). Наприклад, в одній групі з 23 пацієнтів ті, хто протягом 12 тижнів тренувалися на біговій доріжці та робили вправи на зміцнення ніг 30 хвилин на день, повідомили про “значне поліпшення” симптомів у порівнянні з тими, хто не займався спортом. — Важливо не перестаратися. Згідно з даними фонду синдрому неспокійних ніг, тренування, які змушують ваші ноги боліти — або вправи менш ніж за годину перед сном – можуть погіршити симптоми.

3. Контролюйте режим сну

За словами доктора Кука, правильний режим сну може допомогти зменшити безсоння, пов’язане зі станом, коли “крутить ноги”. Це, окрім іншого, включає необхідність прибрати зі спальні джерела світла; ванну перед сном; цупкі штори для вікон; засинання та пробудження в однаковий час.

4. Робіть домашні спа-процедури

Національний інститут неврологічних розладів рекомендує самомасаж, теплі ванни і чергування грілок і пакетів з льодом для зменшення симптомів неспокійних ніг. Дія цих засобів не підтверджується ретельними дослідженнями, але, якщо ефект не буде таким, як хотілося, це все одно гарний спосіб приділити деякий час догляду за собою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *