Чи може чай покращити структуру мозку?

Наука каже, що може!

Більшість з нас вже знає про користь чаю. Дослідження, керовані гарвардськими спеціалістами, показали, що регулярне споживання чаю асоціюють зі зниженням ризику розвитку діабету і серцево-судинних захворювань. Масштабне, довготривале дослідження, опубліковане в 2017 році, показало, що щоденне споживання чаю може зменшити ризик послаблення когнітивних функцій у літніх людей на 50%. Виявляється, з користю чаю досить важко сперечатися.

І тепер автори цього дослідження 2017 року знову взялися за нього. Їхнє нове дослідження, опубліковане в журналі Aging, демонструє, що у тих, хто регулярно п’є чай, краще організовані області мозку, в порівнянні з тими, хто його не п’є.

Як чай допомагає вашому мозку?

З попередніх досліджень випливає, що чай може принести користь мозку з точки зору когнітивних функцій, але в цьому дослідженні вчені з Національного університету Сінгапуру (NUS) вирішили зануритися глибше, щоб дослідити, як саме чай впливає на певні мозкові мережі. Для цього вони зібрали дані про вибір способу життя і стан фізичного і психічного здоров’я 36 людей старшого віку. Потім вони провели нейрофізіологічне тестування і зробили МРТ головного мозку учасників.

Результати показали, що у учасників, які вживали улун, чорний або зелений чай, не менше чотирьох разів на тиждень протягом 25 років, ділянки мозку пов’язані між собою більш ефективно. Як пояснив керівник дослідження, доцент Лей Фен, “Наші результати надають перший доказ позитивного впливу вживання чаю на структуру мозку і припускають, що регулярне чаювання надає організму захист проти вікового зниження мозкової організації.”

Що насправді означає “поліпшення структури мозку”?

Отже, що насправді означає добре організований мозок? Як каже Лей: “Вважайте, що області мозку – це пункти призначення, а зв’язки між ними – це дороги. Коли система доріг організована краще, рух транспортних засобів і пасажирів стає більш ефективним і вимагає менше ресурсів. Аналогічно, коли зв’язки між областями мозку більш структуровані, обробка інформації може виконуватися більш ефективно.” Як і слід було очікувати, організовані області мозку пов’язані з більш здоровою когнітивною функцією.

В майбутньому команда планує з’ясувати, як такі функції, як пам’ять, пов’язані з цими специфічними мозковими зв’язками. Ця інформація може бути використана для підтримки нашого мозку протягом усього життя. На даний момент ми можемо бути впевнені, що кожна чашка чаю, яку ми п’ємо, підтримує наше здоров’я більш ніж одним способом. І якщо це не мотивація для того, щоб заварити трохи Ерл Грею або приготувати матча-латте, то що ж?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *