Чому з віком худнути все складніше

Якщо вам 30 або 40, ви, можливо, помітили, що утримувати вагу трохи складніше, ніж в 20 років. Ба більше, у студентські роки ви могли без наслідків засвоювати величезну кількість смаколиків, піци та алкогольних напоїв, проте тепер, здається, що брюки починають облягати вас занадто щільно після лише однієї додаткової ложки арахісового масла.

Якщо це про вас, ви маєте знати дві речі. По-перше – вам не здається, а по-друге – така біда спіткала не лише вас. Науковці кажуть, що з віком утримувати свою вагу на бажаному рівні стає все більш важко. Але є і добра новина: нещодавні дослідження, можливо, виявили одну з головних причин цього.

Що кажуть науковці?

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Medicine, було проведено спільно вченими Університету Уппсали у Швеції та університету Ліона у Франції. Команда вивчала жирові клітини 54 чоловіків і жінок у середньому протягом 13 років і виявила, що у всіх учасників спостерігалося уповільнення ліпідного обміну (тобто того, як швидко жир накопичується або виводиться з жирових клітин). Ще більш цікавим було те, що таке уповільнення ліпідного обміну зберігалося незалежно від того, скільки ваги учасник втратив або набрав за 13 років.

Що це означає? За словами Пітера Арнера, одного з провідних авторів дослідження, професора кафедри медицини Каролінського інституту в Гуддінге: “Результати вперше демонструють, що процеси в нашій жировій тканині регулюють зміну маси тіла під час старіння таким чином, який не залежить від інших факторів”. Іншими словами, навіть коли немає жодних змін в дієті або способі життя, з віком процес схуднення стає все більш важким, завдяки ліпідному обміну.

Надія є!

Це не дуже гарна новина, але, за словами Арнера, все не так погано, оскільки це нове знання може відкрити нові способи лікування ожиріння. Як пояснила Кірсті Сполдінг – старший науковий співробітник Каролінського інституту і одна з основних авторів дослідження, “Ожиріння і пов’язані з ним захворювання стали глобальною проблемою… Розуміння динаміки ліпідів і того, що саме регулює розмір жирової маси у людини, як ніколи актуальне.”

У той самий час автори зазначають, що попередні дослідження свідчать про можливість прискорення ліпідного обміну в жирових тканинах через збільшення фізичних навантажень. Якщо не знаєте, з чого почати, спробуйте тренування з власною вагою для початкового рівня!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *