9 чудових причин пити воду

Ми всі знаємо, що вода корисна для нас, але причини іноді не зовсім прозорі. Навіть якщо ми знаємо, чому ми повинні пити воду, звичку робити це регулярно не так легко сформувати.

Правда полягає в тому, що ми недостатньо зосереджуємося на цій звичці. Ось чому ми, в кінцевому підсумку, п’ємо багато кави, солодкої води, алкоголю, фруктових соків, чаю, молока і безлічі інших напоїв. Та, незважаючи на всі ці рідини, ми однаково зневоднені, що не дуже добре для нашого здоров’я.

Ось 9 важливих причин пити воду (з порадами про те, як згодом сформувати звичку робити це регулярно):

Зменшення ваги

Вода – це чи не найкращий засіб для схуднення. У ній немає калорій, на відміну від висококалорійних напоїв, як-от солодка вода, соки і алкоголь. Також це відмінний пригнічувач апетиту.

Часто, коли ми думаємо, що голодні, ми насправді просто хочемо пити. Якщо пити багато води, це може значно посприяти програмі схуднення.

Здоров’я серця

Вживання великої кількості води може знизити ризик серцевого нападу.

Дослідження, опубліковане американським журналом епідеміології, показало, що ті, хто п’є більше, ніж 5 склянок води на день, на 41% рідше вмирають від серцевого нападу. Це в порівнянні з тими, хто випиває менше за дві склянки.

Енергія

Зневоднення, навіть незначне – на 1 або 2 відсотки від ваги тіла, може виснажити і змусити відчувати втому, . Це може призвести до перевтомлення, м’язової слабкості, запаморочення та інших симптомів.

Лікування головного болю

Ще одним симптомом зневоднення є головний біль. Насправді, коли ми відчуваємо головний біль, це часто викликано недостатньою кількістю води. Звичайно, існує багато інших причин головного болю, але зневоднення є поширеним явищем.

Здорова шкіра

Питна вода може очистити вашу шкіру, але це не відбудеться відразу, звичайно. Пийте необхідну кількість води протягом тижня, і ви помітите її гарний вплив на вашу шкіру.

Проблеми з травленням

Наша травна система потребує доволі великої кількості води, щоб правильно перетравлювати їжу. Вода може допомогти вилікувати проблеми зі шлунковою кислотою. Також вона сприяє лікуванню запорів.

Очищення

Вода використовується організмом, щоб допомогти вивести токсини і відходи з організму.

Ризик раку

Споживання достатньої кількості води також знижує ризик розвитку раку товстої кишки на 45%. Це також може знизити ризик розвитку раку сечового міхура на 50% і потенційно – ризик розвитку раку молочної залози.

Краще виконання фізичних вправ

Зневоднення може серйозно ускладнити вашу спортивну активність. Воно може уповільнити вас і ускладнити процес піднімання навантажень. Фізичні вправи вимагають додаткової води, тому обов’язково пийте воду перед, під час і після тренування.

Як сформувати звичку пити воду

Отже, ви переконались, що вода дуже корисна, але хочете дізнатися більше про те, як виробити звичку пити воду регулярно.

Ось кілька дієвих порад:

Знайте, скільки води вам потрібно

Це спірне питання. Очевидно, що застаріла рекомендація: “вісім склянок на на день” неправильна з кількох причин.

Цей об’єм враховує все споживання води, включно з продуктами харчування та безалкогольними напоями. Вона також ігнорує вагу тіла людини, що є важливим чинником у визначенні правильної кількості. Також необхідний об’єм змінюється, якщо ви хворі або займаєтеся спортом.

Крім того, не дуже добре просто пити тоді, коли ви хочете пити, тому що ви вже зневоднені до того часу.

Найкраще сформувати звичку. Випивайте склянку води, коли прокидаєтеся, склянку з кожним прийманням їжі і склянку між прийманнями їжі. Обов’язково пийте перед, під час і після тренування. Намагайтеся взагалі не відчувати спраги.

Носіть з собою пляшку

Багато людей вважають корисним взяти велику пластикову пляшку для пиття, наповнити її водою і носити з собою весь день. Дуже добре тримати склянку води на столі, і пити з неї протягом усього дня. Коли склянка спорожніє, наповніть її і продовжуйте пити.

Налаштуйте нагадування

Налаштуйте свій годинник так, щоб він видавав звуковий сигнал на початку кожної години, або встановіть періодичне нагадування на комп’ютері. Таким чином, ви не забуватимете пити воду.

Вода замість інших напоїв

Якщо ви зазвичай п’єте солодку воду або алкогольний напій, натомість візьміть склянку води. Спробуйте пити мінеральну газовану воду замість алкоголю на вечірках чи громадських заходах.

Фільтр

Замість того, щоб витрачати цілий статок на бутильовану воду, інвестуйте в фільтр для домашнього крана. Це зробить воду з-під крана на смак такою, як вода в пляшках, проте значно дешевше.

Тренування

Фізичні вправи змусять вас пити більше води. Не обов’язково пити спеціальні спортивні напої під час тренувань, якщо ви тренуєтесь тривалий час (понад годину). Просто пийте воду. Обов’язково завчасно пийте воду, за пару годин до початку тренування. Таким чином, вона вчасно пройде крізь ваш організм.

Слідкуйте за процесом

Під час формування нової звички дуже корисно її відслідковувати.

Це підвищує контроль і допомагає гарантувати, що ви не відхиляєтесь від поставленої мети. Ведіть журнал у телефоні або записнику і робіть позначку для кожної склянки води, яку ви п’єте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *