8 горіхів з найвищим вмістом білків

Це неможливо заперечити: Горіхи люблять майже усі. Їм віддають належне як ті, хто вживає м’ясо, так і вегетаріанці, оскільки горіхи сповнені поживних речовин, корисних для всього організму – від серця до волосся.

Горіхи в основному складаються з жирів (більшою мірою мононенасичених, омега-3 і омега-6), проте вони також містять достатню кількість білка, що є чудовою новиною для тих, хто хоче урізноманітнити свій білковий профіль (особливо це стосується вегетаріанців).

Ось перелік горіхів з найвищим вмістом білків, від найменшого до найбільшого:

8. Пекан

9 грамів білка на 100 грамів.

Горіх пекан містить достатньо велику кількість білка – 9 грамів на 100 грамів продукту. Звичайно, 9 грамів – це не найвищий показник, проте пекан має найбільш високу фітохімічну концентрацію флавоноїдів з усіх деревних горіхів. А якщо ви ще любите ці горіхи, то просто приємно знати, що вони дуже корисні і містять необхідний білок.

7. Горіх пілі (Канаріум філіппінський)

11 грамів білка на 100 грамів горіхів.

Горіхи пілі вирощують на Філіппінах, де вони вже багато років є популярним джерелом жиру і білка. Зовсім недавно вони набули популярності серед натовпу послідовників кето, високожирових і низьковуглеводних дієт через дуже низький вміст вуглеводів (лише 4 грами вуглеводів на 100 грамів горіхів). Якщо вам набридло їсти ті самі горіхи день у день, горіхи пілі – це смачний і корисний спосіб перемкнутись на щось новеньке. 100 грамів горіхів пілі – це, окрім зазначених вище білків та вуглеводів, 719 калорій та 80 грамів жирів, з яких лише 31 грам – це насичені жири. Також цей горіх містить велику кількість магнію, якого, як ми знаємо, у більшості з нас не вистачає.

6. Бразильський горіх

14.5 грамів білка на 100 грамів.

бразильський_горіх

Якщо ви шукаєте білок, то варто спробувати цей смачний та дуже корисний горіх. Проте з ним треба бути обережним та не споживати більше ніж два-три бразильських горіхи на день, оскільки він містить дуже велику кількість селену, надлишок якого може бути шкідливим.

5. Лісовий горіх

15 грамів білка на 100 грамів горіхів.

Фундук (лісовий горіх) є ще одним горіхом, що насичений великою кількістю поживних речовин: магнієм, кальцієм та вітамінами групи В і Е. Крім того, дослідження демонструють зв’язок споживання лісового горіха зі зменшенням ризику серцево-судинних захворювань і доводять, що він ефективно захищає мозок. Звичайно, 15 грамів – це не аж так багато, проте думати про необхідний тілу білок, споживаючи Нутеллу, це набагато приємніше, ніж рахувати зайві калорії.

4. Волоський горіх

15.2 грами білка на 100 грамів.

Дослідження показали, що вживання волоського горіха сприяє здоров’ю серця та кишківника. Також саме волоський горіх найкраще долає запалення в організмі. Звичайно, волоські горіхи містять не найбільшу кількість білка, проте 15,2 грами – це високий показник.

3. Кеш’ю

18.2 грами білка на 100 грамів.

Почесне третє місце за вмістом білка посідає кеш’ю. Горіх кеш’ю може похвалитися вражаючим вмістом білка – практично таким самим, як в курячому яйці. Цей м’який горіх можна легко додати в розтовченому вигляді до смузі або навіть зробити з нього млинці. Останнім часом з’являються молочні продукти на основі кеш’ю, які можна придбати або зробити самотужки (наприклад, сирний соус з кеш’ю).

2. Фісташка

20.3 грами білка на 100 грамів горіхів.

фісташка

Цей протизапальний, наповнений антиоксидантами горіх був визнаний вченими найкориснішим горіхом і містить цілих 20.3 грами білка на 100 грамів горіхів. Окрім цього, процес зняття оболонки з фісташок і поїдання цього горіху – це наче корисна і вдумлива медитація.

1. Мигдаль

21.2 грамів білка на 100 грамів.

мигдаль

Відомий своєю надзвичайною здатністю перетворюватися на молоко, мигдаль містить багато вітаміну Е, мононенасичених жирів, клітковини і, звичайно ж, білка. Хрусткі, кремові і, якщо солоні, дуже ситні, ці горіхи є простим способом додати гарну порцію білка до свого раціону — що, як бачите, не можна сказати про всі горіхи. Отже, наш чемпіон – мигдаль!

Якщо ви дочитали до цього місця, то вже добре розбираєтесь у корисних горіхах. Тепер ви знаєте, які горіхи допоможуть поповнити баланс білків в організмі, а які містять інші поживні речовини. Більшість (якщо не всі) горіхів мають певний рівень білка на додачу до вже чудового переліку корисних властивостей. Якщо вам потрібно якнайбільше білка – вживайте мигдаль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *