7 способів залишатися у формі, коли багато працюєш сидячи

У сучасному світі важко залишатися здоровим, тому якщо ви працюєте сидячи і не знаєте, як залишатися у формі, то ставите під загрозу своє здоров’я.

Багато хто з нас під час роботи прикутий до свого робочого столу щонайменше протягом 8 годин на день. Додайте час, який ми проводимо вдома після роботи, сидячи за їжею і переглядом телевізора, і ви зрозумієте, що ми сидимо ледь не половину свого життя.

Вчені давно встановили, що забагато сидіти шкідливо для нас. Тривале сидіння і відсутність фізичної активності призводять до підвищеного ризику розвитку серцево-судинних захворювань, ожиріння, діабету, раку і багатьох інших хронічних захворювань.

Наші тіла призначені для того, щоб рухатися, що сприяє гарному метаболізму, кровообігу, силі м’язів, гнучкості, функціонуванню мозку, гормональному балансу і багато чому іншому!

Оскільки реальність полягає в тому, що ви, напевно, не можете кинути свою роботу і займатися спортом весь день, ось кілька простих порад про те, як залишатися у формі, якщо маєте сидячу роботу.

Сила багатозадачності

Багатозадачність не завжди є хорошим варіантом при жонглюванні робочими обов’язками. Тим не менш, це відмінний варіант, щоб додати трохи фізичної активності до щоденних необхідних (і не дуже) завдань.

Зараз існують дуже цікаві варіанти столів за якими можна працювати стоячи, велосипедних столів і столів, об’єднаних з біговою доріжкою. Фізичні вправи під час виконання роботи? Безпрограшна ситуація!

Так можна робити і вдома, віддаючи належне спорту під час перегляду улюбленого серіалу, читання або гортання стрічки у соціальних мережах.

Знайдіть час для швидкого тренування

Не вистачає часу через стислі терміни виконання роботи? В наші дні нестачу часу не можна вважати гарним виправданням.

Щоб все встигати, намагайтеся планувати час до або після роботи. Навіть якщо це лише 10 хвилин, ви все одно можете провести відмінне тренування.

Дослідження демонструють, що високоінтенсивне інтервальне тренування (ВІІТ) – це відмінний варіант для швидкого прискорення метаболізму, набрання м’язової маси, втрати ваги і покращення загального рівня здоров’я. Це може бути зовсім просто: знайти на YouTube спортивний канал, який сподобається та дивлячись який ви хотітимете тренуватися щодня.

Змініть свій раціон – готуйте їжу заздалегідь

Щоденний вибір продуктів харчування значним чином впливає на ваше здоров’я.

Їжа – це те, що дає нам енергію, необхідну для розвитку як на клітинному рівні, так і в цілому. Наповнення організму поживними (а не висококалорійними) продуктами допоможе утримувати ваше здоров’я на належному рівні.

Планування харчування за допомогою здорових продуктів, багатих поживними речовинами, утримає вас від спокуси забігти до фаст-фуду або взятися за солодкий перекус. Крім того, ваш організм почуватиметься неймовірно!

Завжди беріть з собою корисний перекус

Завжди тримайте під рукою корисні і легкі закуски, такі як фрукти, горіхи, овочі і хумус. Такий перекус утримає вас від спокуси з’їсти щось шкідливе,  коли зголоднієте через пару годин після сніданку або по обіді.

Закуски, багаті на клітковину і корисні жири, допоможуть вам відчувати ситість до наступного прийому їжі, особливо коли рівень цукру в крові падає і ви починаєте відчувати потяг до нездорової їжі.

Наповніть свій день рухом

Якщо ви не маєте можливості займатися спортом кожного дня, спробуйте додати до свого дня кілька простих рухів. Можна ходити під час телефонної розмови, підніматися по сходах, робити щогодинні перерви, щоб встати і потягнутися, або зробити кілька стрибків чи присідань, поки чекаєте на когось в офісі.

Все це має ефект! Залучіть весь свій офіс, щоб разом поліпшити здоров’я кожного. Залучення і підтримка інших допоможе мотивувати і покращувати результати.

Пийте воду так, ніби від цього залежить ваше життя

Адекватне поповнення водного балансу важливе для оптимального здоров’я. Якщо ви колись переживали зневоднення, ви знаєте, що це виснажує та позбавляє тіло енергії.

Завжди тримайте під рукою пляшку з водою і пийте її протягом усього дня. Краще пити саме воду, а не солодкі чи кофеїнові напої.

Якщо хочеться чогось іншого, крім простої води, тримайте під рукою чайні пакетики або злегка ароматизовану газовану воду. Найпростіший і найефективніший спосіб оцінити баланс рідини в організмі – це перевірити колір сечі. Переконайтеся, що вона має колір від прозорого до світло-жовтого. Якщо колір темніший, більш насичений, це означає, що вам потрібно пити більше!

Керуйте своїм стресом

Стрес відіграє величезну роль у нашій здатності залишатися у формі та підтримувати належний рівень здоров’я. Хронічний стрес призводить до гормонального дисбалансу, який може призвести до збільшення ваги, появи болю, депресії та інших негативних наслідків.

Доведено, що якщо просто зупинитись і зробити 5 глибоких вдихів – можна зменшити рівень гормонів стресу і почуття тривоги. Інші варіанти подолання стресу включають спілкування, фізичні вправи, ведення щоденника, йогу та медитацію.

Висновок

Залишатися у формі під час роботи дуже просто, якщо ви налаштували себе на успіх та обрали правильні звички. Не поспішайте додавати всі перераховані вище рекомендації до свого розкладу, щоб мати час для адаптації. Знання того, як залишатися у формі, працюючи за письмовим столом, недостатньо, оскільки цих порад ще потрібно ретельно дотримуватися.

Чим довше ви будете дотримуватися здорового способу життя, тим краще ви будете себе почувати і тим більше вкоріняться правильні звички. Постійне дотримання корисних звичок налаштує вас на шлях здоров’я на все подальше життя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *