7 продуктів, що сприяють продуктивності

Їжа – це паливо для вашої продуктивності. Розуміння цього має змінити те, як ми їмо. Як часто ви питаєте себе “Я їм те, що потрібно моєму тілу, або те, чого хочуть мої смакові рецептори?” 

Коли йдеться про збільшення продуктивності протягом робочого дня, важливість правильного харчування неможливо переоцінити. Ось 7 пропозицій для здорового харчування, щоб поліпшити своє здоров’я і продуктивність.

Енергія протягом всього дня для покращення продуктивності

Живлення організму джерелами енергії з тривалою та повільною дією є ключем до продуктивного дня. Обираючи для сніданку їжу з простих вуглеводів, цукру і кофеїну, запас вашої енергії вичерпається значно раніше.

Замість цього, почніть свій день з наведених нижче продуктів, що забезпечить стабільний запас поживних речовин протягом всього дня. .

1. Яйця

Вживання яєць на початку дня допоможе зберегти відчуття ситості набагато довше. Згідно з дослідженням, опублікованим в 2006 році, наявність високобілкового сніданку дозволяє вашому організму регулювати “гормон голоду” – ґрелін.

Яйця також містять значну кількість рибофлавіну, вітаміну групи В, необхідного для виробництва енергії у вашому тілі. Їжте яйця повністю, щоб отримати всі поживні речовини і вітаміни, які містяться в жовтку.

2. Йогурт

Це ще один продукт з високим вмістом білка для гарного початку робочого дня. Люди вживають йогурт протягом сотень років. Не варто переривати цю традицію.

Крім високого вмісту білка, йогурт наповнений пробіотиками, кальцієм та іншими вітамінами. Переконайтеся, що ви вибрали йогурт без додавання цукру. Якщо смак йогурту відлякує вас, спробуйте додати фрукти або мюслі.

3.  Вівсяні пластівці

Вівсяні пластівці дуже корисні для здоров’я на декількох рівнях. Вівсяні пластівці піддають мінімальній обробці, тому вони зберігають природно низький рівень глікемічного індексу. Це дозволяє вашому організму повільно перетравлювати і рівномірно вивільняти енергію, отриману з вівса.

Овес також містить значну кількість білка, клітковини і корисних мінералів. Не забудьте вибрати звичайні вівсяні пластівці без додавання цукру.

Стимулювання роботи мозку

Пошук їжі, яка стимулює мозок, є ключем до збереження продуктивності протягом всього дня. Нижче наведено деякі продукти, вживання яких дозволить досягти значних результатів у стимулюванні розумової активності та допоможуть покращити загальний рівень здоров’я в довгостроковій перспективі.

4. Горіхи і насіння

Волоські горіхи, мигдаль, пекан, фундук, арахіс, насіння соняшнику та гарбуза – це лише деякі варіантів цієї категорії їжі, корисної для мозку. Ці продукти містять корисні жири, антиоксиданти, залізо і велику кількість білка, тому горіхи можна вважати обов’язковою умовою для підвищення вашої продуктивності.

Одне дослідження показало, що вживання горіхів позитивно впливає на когнітивну функцію у жінок старшого віку, при цьому деякі горіхи також є гарним джерелом корисних для мозку жирних кислот Омега-3. 

5. Зелені овочі

Мова йде про овочі, яких багато хто скоріше за все уникає: брокколі, шпинат і капуста. Ці листові зелені овочі містять ключові поживні речовини, які просто необхідні вашому організму.

Було виявлено, що холін, поживна речовина, яка міститься в листовій зелені, такій як капуста, сприяє покращенню функції мозку.

Брокколі приносить користь багатьом функціям організму, включаючи “забезпечення антиоксидантами і регулювання ферментів”. Вживання брокколі також забезпечує ваше тіло природними дозами сульфорафана, речовини, яка, згідно з деякими дослідженнями, захищає від раку та інших захворювань.

6. Риба

Особливо – лосось, сардина, тунець, скумбрія і будь-яка інша риба, наповнена корисними жирними кислотами. Жирні кислоти Омега-3 мають багато переваг для здоров’я нашого тіла – особливо для роботи мозку.

Один з видів жирних кислот омега-3, які містяться в природі в багатьох видах риб, називається DHA (докозагексаєнова кислота). Дослідження, опубліковане в 2012 році, показало, що більш високий рівень цієї кислоти пов’язують з поліпшенням когнітивної функції”.

7. Чорний шоколад і фрукти

 Темний шоколад з фруктами – це відмінний спосіб збадьоритися, а також забезпечити свій організм безліччю антиоксидантів, вітамінів і навіть натуральним кофеїном.

Чорниця, ягоди годжі і апельсини зазвичай очолюють список фруктів, які містять багато клітковини, антиоксидантів і вітаміну С. Також можна скуштувати яблука, малину, полуницю і манго.

Крім забезпечення антиоксидантами і кофеїном, темний шоколад може допомогти вашому організму прискорити кровообіг. Це, в свою чергу, сприятиме функціонуванню мозку і зменшить розумову втому в робочий час. Спробуйте поєднати темний шоколад з 80% вмістом какао та ожину, щоб максимізувати корисний ефект і звести до мінімуму споживання цукру.

Розумний підхід до харчування

Коли ви починаєте з розумом ставитися до продуктів, які споживаєте, ви робите значний внесок у покращення продуктивності протягом робочого дня і здоров’я у  довгостроковій перспективі. Ось кілька заключних думок, які варто врахувати при перегляді свого раціону.

Їжте часто і невеликими порціями.

Їжте, поки не насититеся, і не більше.

Скажіть “ні” обробленим продуктам, простим вуглеводам, прихованому вмісту цукру і насиченим жирам.

Скажіть “так” цільним продуктам, білкам, клітковині і вуглеводам з низьким глікемічним індексом, а також великій кількості фруктів і овочів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *