6 або менше годин сну та хронічні хвороби – небезпечна комбінація

Все більше досліджень демонструють, що ми потребуємо сну сильніше за багато інших важливих факторів, і вчені впевнені, що навіть тренуванням можна пожертвувати заради сну. Проте якщо ви ще не впевнені в тому, що слід віддавати належний пріоритет достатній кількості сну, останнє дослідження в цій сфері може схилити вас до правильного рішення: Якщо ви спите менше ніж шість годин щоночі, ви ризикуєте власним життям!

У звіті Американської асоціації дослідження серця говориться, що люди середнього віку, які страждають високим кров’яним тиском (гіпертонією), діабетом 2 типу, серцевими захворюваннями або перенесли інсульт, мають значно підвищений ризик розвитку раку і ранньої смерті, якщо вони сплять менше шести годин на добу.

“Наше дослідження демонструє, що нормальна кількість сну може бути захистом для людей з такими захворюваннями”, – зазначив керівник дослідження, Хуліо Фернандес-Мендоса, доктор філософії, доцент Медичного університету штату Пенсильванія.

В рамках цього дослідження було обстежено понад 1600 дорослих у віці від 20 до 74 років і простежено їхнє здоров’я і причини смерті протягом 20 років. Такими були результати, взяті безпосередньо зі звіту:

  • З 512 померлих учасників одна третина померла від серцевих захворювань або інсульту, а одна чверть – від раку.
  • У людей з високим кров’яним тиском або діабетом, які спали менше шести годин, ризик смерті від серцевих захворювань або інсульту був в два рази вищим.
  • У людей, які перенесли серцеву хворобу або інсульт і спали менше шести годин протягом ночі, ризик померти від раку був в три рази вищим.
  • Ризик ранньої смерті для людей з високим тиском або діабетом був порівняно незначним, якщо вони спали більше шести годин.

Враховуючи, що близько 12 мільйонів українців страждають від підвищеного артеріального тиску та приблизно 3-4 мільйони мають діабет 2-го типу, то можна сказати, що нестача сну потенційно може вплинути значний процент населення.

Якщо ви – та людина, що позбавляє себе сну, то, швидше за все, для цього є вагома причина. Якщо ви нехтуєте своїм сном з причин що знаходяться під вашим контролем, тобто ви можете змінити свої обставини – вважайте це закликом до дії: Нестачу сну пов’язують з поганими когнітивними функціями і незадовільним психічним здоров’ям, а також з погіршенням розумових здібностей, настрою і пам’яті. З’єднайте це з висновками про ризики при наявності захворювань, і ви матимете більше ніж потрібно підстав, щоб змусити себе віддавати належне власному ліжку.

На жаль, на державному рівні цій проблемі приділяють замало уваги. Населення не отримує інформацію про загрози, що виникають при нестачі сну. Точне виявлення людей з конкретними проблемами сну потенційно призведе до поліпшення профілактичних заходів, більш комплексних підходів до лікування, кращих довгострокових результатів і меншого використання медичних послуг.

Будемо сподіватися, що система охорони здоров’я наздожене згаяне і почне приділяти сну ту увагу, на яку він заслуговує. Піклуйтесь про себе!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *