5 простих правил для міцного здоров’я

Дотримання здорового способу життя часто здається неймовірно складним.

Реклама та експерти навколо дають суперечливі поради.

Проте, ведення здорового способу життя не обов’язково має бути складним.

Щоб здобути гарне здоров’я, схуднути і відчувати себе все краще кожного дня, все, що вам потрібно зробити, це дотримуватись цих 5 простих правил.

1. Не дозволяйте токсичним продуктам потрапляти до організму

Багато продуктів, які люди вживають, абсолютно токсичні.

Деякі з них, такі як сигарети, алкоголь і наркотики, також викликають сильне звикання, що ускладнює відмову від них.

Якщо у вас проблеми з будь-якою з цих речовин, то дієта і фізичні вправи є найменшою з ваших турбот.

У той час як алкоголь не шкодить при помірному вживанні, тютюн і зловживання наркотиками погані для всіх.

Але ще більш поширеною проблемою сьогодні є вживання нездорової їжі, що провокує виникнення захворювань.

Якщо вам потрібне гарне здоров’я, треба звести до мінімуму споживання цих продуктів.

Ймовірно, найбільш ефективне зміна, яку ви можете зробити, щоб поліпшити свій раціон – це скоротити споживання оброблених, упакованих продуктів.

Це може бути важко, тому що багато з цих продуктів дуже смачні і важко опиратися спокусі скуштувати їх.

Коли йдеться про конкретні інгредієнти, одним з найгірших є доданий цукор. До них відносяться сахароза і кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози.

Обидва можуть завдати шкоди вашому метаболізму, коли споживаються в надлишку, хоча дехто може переносити їх у помірних кількостях.

Крім того, гарною порадою буде уникати всіх транс-жирів, які містяться в деяких видах маргарину і упакованих приготованих продуктів.

РЕЗЮМУЄМО

Ви не можете бути здоровим, якщо продовжуєте вводити в свій організм речовини, які сприяють розвиткові хвороб. До них відносяться тютюн і алкоголь, а також деякі оброблені харчові продукти і інгредієнти.

2. Піднімайте вагу і рухайтеся

Використовувати м’язи надзвичайно важливо для підтримання оптимального здоров’я.

У той час як піднімання ваги і фізичні вправи, безумовно, допоможуть вам виглядати краще, поліпшуючи ваш зовнішній вигляд – це тільки верхівка айсберга.

Вам також потрібно тренуватися, щоб забезпечити оптимальне функціонування вашого тіла, мозку і гормонів.

Піднімання вільної ваги знижує рівень цукру в крові та інсуліну, покращує рівень холестерину і знижує рівень тригліцеридів (3).

Також вправи в тренажерному залі сприяють підняттю рівнів тестостерону і гормонів росту.

Більш того, фізичні вправи можуть допомогти зменшити депресію і ризик різних хронічних захворювань, таких як ожиріння, діабет 2 типу, хвороби серця, хвороба Альцгеймера і багато іншого (5).

Крім того, фізичні вправи можуть допомогти вам втратити жир, особливо в поєднанні зі здоровою дієтою. Вони не тільки спалюють калорії, але і покращують рівень гормонів і загальну функцію організму.

На щастя, є багато способів тренуватися. Вам не потрібно йти до залу або мати дороге тренувальне спорядження.

Це можна робити безкоштовно і в комфорті вашого власного дому. Просто пошукайте в Google або YouTube “тренування з власною вагою” або “калістеніка”, наприклад.

Ще дуже важливо ходити на природу або просто прогулюватися, оскільки таким чином ви отримуєте необхідні сонячні промені (природне джерело вітаміну D). Ходіння – це гарний вибір і дуже недооцінена форма тренування.

Секрет полягає в тому, щоб вибрати те, що вам подобається і чого ви дотримуватиметесь в довгостроковій перспективі.

Якщо ви не в формі або у вас є проблеми зі здоров’ям, рекомендуємо поговорити з вашим лікарем або кваліфікованим медичним працівником, перш ніж розпочинати нову програму тренувань.

РЕЗЮМУЄМО

Фізичні вправи не тільки допомагають вам виглядати краще, але і підвищують рівень гормонів, покращують самопочуття і знижують ризик розвитку різних захворювань.

3. Спіть як немовля

Сон дуже важливий для загального здоров’я, і дослідження показують, що нестача сну корелює з багатьма захворюваннями, включаючи ожиріння і хвороби серця.

Настійно рекомендується приділяти час хорошому, якісному сну.

Якщо ви не можете нормально спати, є кілька способів поліпшити свій сон:

Не пийте каву в кінці дня.

Намагайтеся лягати спати і прокидатися в один і той самий час кожного дня.

Спіть в цілковитій темряві, без штучного освітлення.

Зробіть світло у вашому будинку менш яскравим за кілька годин до сну.

Також не завадить порадитись з лікарем. Порушення сну, такі як апное, дуже поширені і в багатьох випадках легко піддаються лікуванню.

РЕЗЮМУЄМО

Якісний сон може поліпшити ваше здоров’я значно краще, ніж ви можете собі уявити. Ви будете почувати себе краще як фізично, так і розумово, що дозволить значно знизити ризик виникнення проблем зі здоров’ям.

4. Уникайте надмірного стресу

Здоровий спосіб життя включає в себе здорове харчування, якісний сон і регулярні фізичні вправи.

Але те, як ви себе почуваєте і як ви думаєте, також дуже важливо. Постійне перебування у стресовому стані призводить до поганих наслідків.

Надмірний стрес може підвищити рівень кортизолу і серйозно погіршити ваш метаболізм. Це може збільшити тягу до нездорової їжі, виникнення жирових відкладень в області живота і підвищити ризик виникнення різних захворювань.

Дослідження також показують, що стрес є значним фактором депресії,яка сьогодні є глобальною проблемою здоров’я суспільства.

Щоб зменшити стрес, спробуйте спростити своє життя, займайтеся спортом, гуляйте на природі, практикуйте техніки глибокого дихання і, можливо, навіть медитацію.

Якщо ви зовсім не можете впоратися з тягарем вашого повсякденного життя, не стаючи надмірно напруженим, подумайте про відвідування психолога.

Подолання стресу не тільки зробить вас здоровішим, але і поліпшить ваше життя іншими способами. Йти по життю схвильованим, тривожним і ніколи не бути в змозі розслабитися і насолодитися моментом – це велика втрата.

РЕЗЮМУЄМО

Стрес може завдати шкоди вашому здоров’ю, приводячи до збільшення ваги і появи захворювань. Є багато способів зменшити стрес.

5. Живіть свій організм справжніми продуктами

Найпростіший і ефективний спосіб здорового харчування – це зосередитися на справжніх продуктах.

Вибирайте необроблені, цілісні продукти, які виглядають так, як в природі.

Найкраще вживати в їжу поєднання тваринних і рослинних продуктів – м’ясо, рибу, яйця, овочі, фрукти, горіхи, насіння, а також корисні жири, олії і знежирені молочні продукти.

Якщо ви здорові, не маєте зайвої ваги і активні, вживання цільних, неочищених вуглеводів не зашкодить. До них відносяться картопля, батат, бобові і цільнозернові крупи, такі як овес.

Тим не менш, якщо у вас надмірна вага, ожиріння або з’явилися ознаки метаболічних проблем, таких як діабет або метаболічний синдром, то скорочення основних джерел вуглеводів може призвести до значних поліпшень.

Люди часто можуть значно схуднути, просто скоротивши споживання вуглеводів, тому що вони підсвідомо починають їсти менше.

Що б ви не робили, намагайтеся вибирати цільні, необроблені продукти замість продуктів, які виглядають так, ніби вони були зроблені на фабриці.

РЕЗЮМУЄМО

Вибір цільних, необроблених продуктів, таких як фрукти, овочі, насіння і цільні зерна, дуже важливий для вашого здоров’я.

Ви повинні дотримуватися цих правил протягом всього життя.

Важливо зазначити, що дієта – це погана ідея, тому що вона майже ніколи не працює в довгостроковій перспективі.

З цієї причини дуже важливо прагнути до зміни способу життя.

Бути здоровим – це марафон, а не спринт.

Це вимагає часу, і ви повинні завжди дотримуватися цього способу життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *