4 харчові звички, що допоможуть печінці краще, ніж “детокс”

Якщо ви забули, чому навчали в старших класах біології, то ми нагадаємо, що роль печінки у  здоровому травленні сильно недооцінена. Печінка обробляє поживні речовини, поглинені в тонкому кишечнику, і використовує їх для виробництва хімічних речовин, необхідних організму для функціонування. Розуміючи її функцію, ви схочете дізнатися, яких продуктів треба уникати заради здоров’я печінки.

Печінка виконує в організмі безліч функцій, і одна з них – детоксикація. Ваша печінка виводить токсини з організму через у два етапи. Перший включає використання ферментів для перетворення жиророзчинних сполук, які можуть бути токсичними (наприклад, гормони, ліки та пестициди), у водорозчинні; другий включає зв’язування захисних речовин з токсином. Обидва етапи допомагають трансформувати токсичну сполуку, щоб вона могла бути безпечно виведена з організму.

Ви також знаєте, що надлишок алкоголю погано впливає на стан вашої печінки, але це далеко не єдина харчова звичка, яка впливає на правильну функцію.

Вам не потрібен “детокс” для підтримки здоров’я печінки, але є дещо, що варто зробити:

1. Вживайте в їжу фрукти та овочі

Ви вже давно це знали, так? Барвисті фрукти та овочі, особливо такі, як буряк, різні види капусти та бобових, містять велику кількість фітонутрієнтів, які, в свою чергу, допомагають зміцнити печінку. Оскільки ферментні системи, що стимулюють детоксикацію, вимагають оптимального функціонування поживних речовин, здоровий, насичений поживними речовинами раціон може підтримувати природну здатність печінки до детоксикації. Це одна з причин, чому так багато лікарів рекомендують середземноморську дієту: план харчування включає велику кількість бобових, фруктів і овочів.

Рекомендуємо також прочитати “Як їсти авокадо” та дізнатися 23 неймовірних способів додати цей фрукт до вашого раціону.

2. Готуйте з часником і оливковою олією

Якщо ви вас можна віднести до того типу людей, які додають часник практично в усе, що їдять, то ваша печінка може вам подякувати. І часник, і оливкова олія суттєво впливають на поліпшення загального стану здоров’я, що, в свою чергу, стимулює більш ефективне функціонування печінки.

Здоров’я печінки краще за все підтримується правильним раціоном, багатим поживними речовинами, мінералами та амінокислотами, необхідними для виведення токсинів. Вчені підкреслюють важливість комплексного раціону з великою кількістю фруктів і овочів, а також риби (яка багата вітамінами групи B).

3. Додавайте у страви гострий перець

В одному дослідженні вчені пов’язали споживання червоного перцю, багатого капсаїцином, зі зменшеним пошкодженням печінки у людей із різними захворюваннями, що впливають на функцію печінки. Отже, якщо ви піклуєтесь про свою печінку, додавайте до своїх страв гострі спеції.

4. Уникайте цукру

Цукор, мабуть, найбільша загроза для печінки. Це тому, що печінка відіграє важливу роль у метаболізмі цукру, і коли цукор не метаболізується належним чином, печінка зазнає шкоди від того, що не може ефективно його розщеплювати.

Харчування з урахуванням здоров’я печінки нічим не відрізняється від харчування з думкою про загальне здоров’я. Детоксикація – це більше надання організму відпочинку, ніж спроба використовувати поживні речовини та добавки для покращення функції печінки. Більше уваги до овочів, відмовтеся від алкоголю і оброблених продуктів, зведіть до мінімуму непотрібні ліки, більше рідини та спорту! Ця стратегія залучає інші органи тіла, що також стимулює детоксикацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *