13 важливих порад для догляду за собою

Ви кожного дня приділяєте багато часу своїй роботі і родині, але скільки часу ви віддаєте собі? Ви лягаєте спати щоночі з наміром викроїти трошки часу “для себе” завтра. Потім, перш ніж ви це зрозумієте, пара днів перетвориться на місяць, а місяць – на рік. Тепер ви говорите собі: “мені просто потрібно гарно попрацювати протягом декількох років”, і вже тоді я зможу жити так, як схочу.

Здається, це дійсно важливо – присвячувати свій час своєї професійному життю, але якщо ви хочете бути успішним у довгостроковій перспективі, ви повинні піклуватися в першу чергу про себе. Навіть якщо протягом дня часу зовсім мало, ці 13 порад для догляду за собою стануть вам у пригоді.

Коли йдеться про догляд за собою, вам потрібна поміркована і послідовна стратегія. Вона має сприяти покращенню фізичного, емоційного, соціального і духовного станів. Коли ви витрачаєте занадто багато часу на якийсь один аспект свого добробуту, ви ризикуєте втратити рівновагу.

Ви повинні дивитися на турботу про себе як на питання любові до себе. Ви себе любите?

Хоча це може здатися дурним питанням, дозвольте мені поставити вам його по-іншому. Як ви показуєте собі, що любите себе? Чи витрачаєте ви хоч хвилину щодня, щоб спитати себе: “Як пройшов мій день?” Або може під час обіду ви йдете на прогулянку? Ви плануєте веселі заходи або пишете собі прості замітки? Напевно, нерозумно так про себе думати, але я хочу, щоб ви були щирими з собою.

Якщо б хтось інший ставився до вас так само, як ви ставитеся до себе, ви б повірили йому, якби він сказав, що любить вас? Правда для більшості з нас полягає в тому, що ми б не повірили. Любов – це більше, ніж слово або почуття, це – дія.

Я знаю, що у вас бракує часу, тому майте на увазі, що ці поради з догляду за собою призначені для виконання протягом короткого проміжку часу кожного дня. Вам не потрібно докладати значних зусиль для включення цих порад до свого повсякденного життя.

Проте, рекомендується додати принаймні одну стратегію догляду за собою до кожного з чотирьох стовпів вашого добробуту.

1. Почніть рахувати овець

Це не вперше вам кажуть, як важливо спати, і ми впевнені, що це не в останнє. Звичайно, пізно ввечері, коли діти нарешті вляглися спати, хочеться використовувати цей час, щоб надолужити те, що не встигли зробити протягом дня. Однак, коли справа доходить до піклування про себе, якщо ви хочете працювати з максимальною ефективністю, організму потрібно отримати належну кількість сну.

Щоб контролювати отримання належної кількості сну щоночі, потрібно скласти свій вечірній режим. Почніть зі встановлення часу, коли ви бажаєте прокинутися, а потім визначте, в який час вам потрібно лягати спати. Наприклад, якщо вам потрібно вісім годин сну і ви хочете прокинутися о 7 ранку, то вам потрібно заснути до 11 вечора.

Тепер, коли ви знаєте, коли вам потрібно заснути, складіть список того, що потрібно зробити перед тим як лягти спати. Перевірте електронну пошту, закінчіть справи по дому, допоможіть дітям з домашнім завданням – залиште собі достатньо часу, щоб звільнити час для сну.

Розробка вечірнього режиму може бути гарною ідеєю: Гарно висипайтеся та прокидайтеся з новими силами

2. Рухайтеся

Ви, скоріше за все, знаєте, що фізичні вправи зменшують ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, інсульту або діабету. Однак, чи знаєте ви, що фізичні вправи також захищають вашу пам’ять і навички мислення? Дослідження показують, що частина вашого мозку, яка контролює мислення і пам’ять, має більший обсяг у людей, які займаються спортом.

Рекомендована кількість вправ на тиждень складає 150 хвилин, але це нормально, якщо ви почнете з меншого та потроху просуватиметесь до мети.

Щоб отримати гарне фізичне навантаження зовсім не обов’язково йти до тренажерної зали, адже обравши правильне спорядження та ефективну програму ви зможете тренуватися будь-де, навіть під час подорожі.

3. Розширте свій раціон

Існує багато поживних речовин у фруктах і овочах. Проблема в тому, що більшість з нас не отримують належної кількості поживних речовин зі свого раціону. В результаті доводиться вживати вітаміни, щоб отримати необхідні поживні речовини.

Використання вітамінних добавок теж не завадить, проте все одно потрібно їсти. Отже – можна вбити двох зайців, вживаючи ті продукти, що мають високу харчову цінність.

4. Потрібно відпочивати

Я знаю, що ви думаєте і ви, ймовірно, праві. Ви гадаєте, що не маєте часу на відпустку, і в дечому ви праві. Але є приказка, що люди жертвують своїм здоров’ям, щоб досягти багатства,а потім вони витрачають своє багатство, намагаючись викупити своє здоров’я.

Ви ж не хочете довести себе до такого стану, який призведе до виникнення хвороб? Не обов’язково замовляти навколосвітню подорож або що-небудь настільки ж грандіозне. Ви можете просто дозволити собі не відповідати на дзвінки і не перевіряти електронну пошту протягом вечора.

Провести цей час так, як вважаєте за потрібне. Ви можете використати цей час, щоб випрати або випрасувати одяг на тиждень. Ви можете додивитися фільм, на який не вистачало часу, або нарешті дочитати улюблений роман. Обирайте самі. Головне, щоб ви відімкнулися від стресів повсякденного життя.

5. Почніть з тепла та затишку

Дуже гарна ідея щоранку починати свій день з подяки. Це можна робити, поки ви приймаєте душ або дорогою на роботу. Просто думайте про три речі, за які ви вдячні у своєму житті.

“Люди відчувають і висловлюють подяку по-різному. Можна застосувати її до минулого (викликати позитивні спогади і бути вдячним за приємні моменти дитинства), теперішнього (сприймати здобутки не як належне, а розуміти, що їх могло не бути) і майбутнього (надія і оптимістичне ставлення до прийдешнього)”.

6. Ви і Супермен

Ви знаєте, як Супермен потребує сонця, щоб заправитися? Взагалі, ви теж його потребуєте. Відкрийте вікно або візьміть свою роботу на вулицю. Ви процвітаєте, поки на вас світить сонце.

На відміну від інших необхідних вітамінів, які можна отримати з їжею, вітамін D потрапляє до нашого організму за рахунок впливу на шкіру сонця. Насправді, принаймні 1000 різних генів, які керують практично кожною тканиною у вашому організмі, регулюються вітаміном D.

7. Говорити “Ні” – нормально

Всередині майже всі ми хочемо подобатися та задовольняти інших. Якщо ви коли-небудь йшли на компроміс тільки для того, щоб не образити або сподобатись співрозмовнику, припиніть це робити. Коли ви робите те, чого не хочете, це фізично і емоційно виснажує.

Гарна новина в тому, що ви можете сказати “ні”. То й що, як ви комусь не сподобаєтеся!

Реальність полягає в тому, що робити те, чого ви не хочете робити, – це тільки втягування до свого життя людей, без яких вам було б краще. Ось чому для вас дуже важливо бути самим собою у будь-якій взаємодії з іншими. Ви заощадите багато часу і грошей, якщо будете щирими, і нехай люди знають, як ви себе відчуваєте.

8. З’єднайтеся з вашою внутрішньою сутністю

Вправи для самоусвідомлення – це важливий та потужний елемент піклування про себе для зайнятої людини. Ви можете виконати медитацію самоусвідомлення за кілька хвилин. Все, що вам потрібно зробити, це зосередитися на теперішньому моменті.

Один з найпростіших способів практикувати медитацію самоусвідомлення – це зосередити увагу на одному з п’яти почуттів. Ваші почуття завжди знаходяться в теперішньому, тому зосередження на них допоможе вам бути свідомим того, що відбувається тут і зараз.

Переваги медитації самоусвідомлення численні. Вона допоможе вам покращити здатність керувати емоціями, а також стресом і тривогою.

9. Проведіть час, догоджаючи собі

Кожного дня робіть для себе одну приємну річ. Вона може бути як значною, так і скромною, на ваш розсуд.

Витративши час на догоджання собі, ви навчите себе, що ви того варті.

Для вас важливо мати позитивне уявлення про себе. Завдяки цьому ви підвищите свою впевненість в собі і загальну самооцінку.

10. Відпустіть минуле

Ви повинні перестати чіплятися за старі речі. Якщо ви завдали комусь шкоди або хтось – вам, ви повинні пробачити і рухатися далі. Минуле не можна змінити, і воно не має гарантованого впливу на ваше майбутнє. У вас є можливість кожного дня приймати рішення, які змінять ваше життя на краще.

Дуже корисно писати свої проблеми на аркуші паперу, а потім знищувати його як символічний спосіб сказати собі, що це вже в минулому.

11. Піклуйтесь про інших

Допомога іншим – це дуже гарний спосіб поліпшити своє самопочуття. Ви можете допомогти колезі, виростити рослину у своєму дворі, або навіть завести домашню тварину. Витрачаючи час на те, щоб допомогти іншим, ви відчуєте піднесення та відновлення своїх сил, коли вони досягнуть успіху.

Можливо, це щось незначне, як-от притримати двері для когось, або доглядати за своєю рослиною, що потребує поливу лише раз на тиждень.

12. Використовуйте почуття гумору

Все, що вам потрібно – це сміятися. Навіть якщо ви не бачите нічого особливо смішного, смійтеся в будь-якому випадку. Сміх може поліпшити ваш настрій, і доведено, що люди, які сміються, живуть довше. Навіть якщо це може здатися неприродним – сміятися, коли ви не знаходите нічого смішного, ваш фальшивий сміх все одно перетвориться на справжній.

13. Візуалізуйте свою мету

Важливо контролювати правильний настрій та бачення бажаного результату кожного дня. Ви, напевно, чули про деякі переваги “карти бажань”. Якщо ви ще цього не зробили цього, витратьте трохи часу на створення карти своїх бажань.

Звичайно, ви дуже заклопотані, тому ось дуже гарна порада:

Прикрасьте свій офіс фотографіями друзів і родини. Якщо сьогодні вам не хочеться думати про друзів та родину, прикрасьте свій стіл фотографіями улюблених місць. Ці зображення будуть корисним нагадуванням про те, що вам подобається в житті.

Заключні думки

Вам не потрібно обов’язково використовувати всі 13 порад для піклування про себе. Ви можете почати з додавання лише однієї і поступово йти цим шляхом далі. В ідеалі, у вас буде план самодопомоги, який включає в себе поради, що стосуються вашого фізичного, емоційного, соціального і духовного добробуту.

Пам’ятайте, що ви не “маєте” час, ви “робите” час. Тому розставте пріоритети і налаштуйтеся на довгостроковий успіх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *