13 продуктів для підвищення рівня енергії

Чи виникає у вас відчуття втоми в середині дня? Або, може, ваша енергія починає зникати перед тим, як пора йти з роботи?

Багато хто з нас відчуває втому в певний момент протягом дня – можливо, через те, що лягли спати пізно, або, ви молодий батько і просто не висипаєтеся вночі через дитину. У вас можуть бути проблеми зі сном і, цілком імовірно, що ви маєте змінити свій режим сну…

А може є якісь продукти, що допоможуть збільшити рівень енергії та будуть корисними для здоров’я?

Перш ніж ми перейдемо до продуктів, які можуть дати вам заряд енергії, давайте коротко поговоримо про те, як слід взагалі харчуватися для оптимального рівня енергії. Люди, які залишаються енергійними протягом дня, роблять кілька ключових речей:

Щоб підтримувати рівень цукру в крові і енергію протягом дня, краще їсти кожні 2-3 години

Наявність збалансованого поєднання макро-поживних речовин: білків, жирів і вуглеводів, допомагає забезпечити повільне, стійке вивільнення енергії протягом всього дня

Окрім цього, набір різних фруктів і овочів допомагає забезпечити нас необхідними вітамінами та поживними речовинами з цих дивовижних продуктів!

Останнім часом великої популярності набув авокадо, завдяки своїм поживним властивостям. Як їсти та готувати авокадо можна дізнатись у статті.

На додачу до здорового, збалансованого харчування та правильних перекусів, розподілених протягом усього дня, є багато продуктів, які можуть допомогти отримати більш швидкий приплив енергії. Незважаючи на те, що часто, коли ми втомлюємося, нам хочеться “нездорової” їжі, ці продукти набагато краще сприятимуть підвищенню витривалості, без надшвидкого падіння рівня цукру одразу після їжі. Давайте поглянемо на продукти, що швидко дають енергію:

1. Кофеїн

Це звичайне ранкове “щастя у філіжанці” у вигляді кави або чаю не тільки сприяє стимуляції центральної нервової системи, покращуючи функцію мозку, а є також основним джерелом антиоксидантів і сприяє зниженню ризику розвитку діабету 2 типу і захворювань печінки.

Є версія, що кофеїн впливає на деякі нейротрансмітери, які можуть покращити настрій, час реакції, навчання і пильність.

2. Листя м’яти

У Журналі Міжнародного товариства спортивного харчування кажуть, що перцева м’ята збільшує концентрацію кисню в мозку, що може призвести до підвищення рівня енергії – отже – це відмінний спосіб підбадьорити себе в середині дня, щоб ви пережити його закінчення.

3. Імбир

Вважається, що імбир зменшує втому, покращуючи кровообіг і рівень цукру в крові. Цей чудовий ароматний продукт може також допомогти тим, хто страждає на мігрень.

Додавання певних продуктів у ваш раціон на регулярній основі може допомогти збільшити загальний рівень енергії в довгостроковій перспективі. Вони не тільки забезпечують багато переваг для здоров’я, але й прямо або побічно збільшують вашу енергію. Ось деякі продукти, що підвищують рівень енергії протягом тривалого періоду:

4. Кіноа

Культура кіноа була відкрита інками, які використовували її для для збільшення витривалості своїх воїнів. Зараз це зерно рекламується як супер-культура майбутнього.

Кіноа – це найбільш багате на білок зерно, що містить всі 9 незамінних амінокислот, необхідних організму. Кіноа також містить залізо, що може допомогти покращити функцію мозку, оскільки він поглинає близько 20% кисню нашої крові. Ця культура також містить рибофлавін (вітамін В2), який покращує енергетичний обмін в мозку і м’язових клітинах, допомагаючи, таким способом, створити правильне виробництво енергії в клітинах.

5. Темний шоколад

Темний шоколад містить кофеїн, а також теобромін, які допомагають підвищити рівень енергії – чим темніший шоколад, тим менше цукру і більше потенціалу для підвищення енергії він має.

6. Йогурт

Йогурт містить велику кількість білка, який може допомогти вам почувати себе ситим довше, тому голод не буде відволікати вас від концентрації. Вміст жирів в грецькому йогурті більший, отже він швидше втамує голод.

7. Ягоди

Одне дослідження показало, що чорна смородина може поліпшити симптоми підвищеної напруги очей від комп’ютера – поширеної причини втоми протягом робочого дня. Ягоди годжі, як відомо, мають високу концентрацію мелатоніну, який може поліпшити сон, даючи нам більше енергії протягом дня.

Ягоди також запобігають серцево-судинним захворюванням і деяким видам раку. Здоровий природний цукор в цих солодких ласощах забезпечує швидкий приплив сил в будь-який час протягом дня.

8. Сочевиця

Сочевиця відмінно стабілізує рівень цукру в крові і забезпечує вас джерелом енергії повільного спалювання для довготривалого ефекту. Вона також допомагає збільшити запаси заліза в організмі, що сприяє підвищенню рівня енергії.

9. Волоський горіх

Ці горіхи містять корисні жири, клітковину і білок, які запобігають енергетичним збоям і підтримують рівень енергії протягом усього дня.

10. Вишня

Вишня – ще одне відмінне джерело мелатоніну, який допоможе краще виспатися вночі, щоб зберегти свіжість протягом дня.[3]

11. Сухофрукти

Сухофрукти – це відмінне джерело швидкої, корисної енергії, що забезпечує надходження поживних речовин та вітамінів, таких як А, В-6, С і D.

12. Лосось

Лососева риба містить жирні кислоти омега, які покращують роботу мозку і зменшують втому, а також вітамін В і білок, які допоможуть підтримувати енергію протягом всього дня.

13. Зелений чай

Цей вид чаю містить певну кількість кофеїну, який, як ми знаємо, підвищує енергію. А ще дослідження свідчать про те, що дію зеленого чаю пов’язують із зменшенням ризику раку молочної залози на 30%!

Висновок

Існує багато продуктів, що можуть допомогти підвищити нашу енергію. Незалежно від того, чи наповнені вони вуглеводами для легкодоступної енергії, чи містять багато клітковини і білка для більш повільного вивільнення енергії, вони можуть допомогти збільшити нашу силу та витривалість.

В якості бонуса, багато з цих продуктів також містять значну кількість вітамінів, мінералів і антиоксидантів, які, як було доказано, відіграють важливу роль у виробництві енергії в клітинах; і всі вони забезпечують багато інших переваг для здоров’я.

Включення цих продуктів до комплексного раціону, безумовно, допоможе підвищити рівень енергії протягом усього дня і перемогти остогидлу післяобідню втому!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *