12 простих вправ для покращення пам’яті

Гостра пам’ять може бути великою перевагою в різних сферах життя, включаючи роботу та освіту. Якщо ви в змозі швидко запам’ятовувати і згадувати, це допоможе вам швидше робити справу, заощаджуючи час на інші важливі речі. Це також відмінний спосіб стати більш ефективним в школі або на роботі. Крім того, наявність гострої пам’яті підвищує вашу впевненість в собі і дозволяє вам відчувати себе добре. Це також корисно для вашої кар’єри в довгостроковій перспективі. Отже, прості вправи для пам’яті, які ви можете робити майже скрізь.

Математичні вправи подумки

Кожного разу, коли є така можливість, спробуйти робити розрахунки подумки. Наприклад, якщо ви перебуваєте в магазині, купуючи щось, спробуйте підрахувати загальну суму, склавши ціни окремих продуктів в голові. Це робить ваш мозок спритнішим і дозволяє покращити пам’ять. Математика подумки також дозволить пересвідчитись, що вас не обманюють з рештою в магазинах.

 Добирайте рими

Ігри з римами – це вправи для пам’яті, що в цікавий спосіб дають змогу насолоджуватися і вчитися одночасно. Кожного разу, коли ви бачите або чуєте складне слово, спробуйте підібрати якомога більше рим до нього. Це допоможе вам згадувати речі швидше. Наприклад, якщо ви намагаєтеся запам’ятати список покупок, спробуйте римувати товари з нього. .  Ця проста гра може призвести до гарного результату в запам’ятовуванні важливої інформації в довгостроковій перспективі.

Пограйте зі словами

Гра слів є одним з найбільш простих методів, які використовуються для покращення пам’яті. Кожного разу, коли ви чуєте нове або просто цікаве слово, спробуйте пограти з ним. Згадайте синоніми, пов’язані з ним, згадайте будь-які можливі дієслова або прислівники, або навіть спробуйте пригадати схожі за звучанням слова! Такі невеликі вправи допоможуть зміцнити пам’ять.

Перевірте свої навички запам’ятовування

Кожного разу, коли ви зустрічаєтеся з людиною, спробуйте згадати свою попередню зустріч. Спробуйте згадати, коли ви зустрілися першого разу, спробуйте згадати спільні хобі, або навіть спробуйте згадати крихітні деталі про минуле цієї людини. Таким чином, і ваша пам’ять покращиться, і ваш співрозмовник буде вражений!

Перевірте свої смакові рецептори

Ще одна проста вправа, яка може допомогти вам в поліпшенні пам’яті, це перевірка своїх смакових рецепторів. Кожного разу, коли з’являється можливість, спробуйте з’їсти щось нове, а потім спробувати визначити ключові інгредієнти цієї страви. Таким чином, ви освіжите свої відчуття та покращите свою пам’ять. А ще – ви отримаєте задоволення!

Запам’ятовуйте імена і цифри

Запам’ятовування телефонних номерів і зв’язування імені людини з ними може бути хорошим способом покращити пам’ять. Це також може стати в нагоді, якщо мова йде про близьких. Ви можете справити на них враження, згадавши їхні номери миттєво. Намагайтеся не дивитися на свій телефон і замість цього витягувати дані з власного мозку!

Згадайте довгу історію

Згадування довгих історії може допомогти зміцнити пам’ять. Наприклад, якщо ви сидите зі своїми друзями, ви можете згадати і розповісти випадок, який стався багато років тому. В той час як це допоможе вам у поліпшенні вашої пам’яті, це також буде гарним елементом спілкування з друзями.

Розв’язання крутиголовок

Крутиголовки призначені для активації певних ділянок вашого мозку, які призначені для логічного мислення. Крім того, крутиголовки можуть побудувати вашу здатність міркувати і обгрунтовувати. Крутиголовки – це вправи, які можна робити де завгодно і без необхідності будь-якої зовнішньої допомоги. Вони легко доступні і можуть надати велику допомогу в поліпшенні вашої пам’яті.

Приготування нових страв – теж вправа для пам’яті

Не багато людей знають, що приготування їжі може бути ще одним способом покращити пам’ять. Це відбувається тому, що вам потрібно запам’ятовувати комбінації корисних інгредієнтів, які ви використовуєте для конкретної страви. Отже, якщо ви готуєте нову страву, ви не тільки експериментуєте продуктами, але і загострюєте свою пам’ять, оскільки вам потрібно запам’ятати інгредієнти на наступний раз!

Грайте в шахи

Шахи – це відмінна гра, яка допоможе вам покращити роботу мозку. Це тому, що шахи мають комбінацію з кількох можливих ходів в кожен момент часу. Гра в шахи діє як дуже дієва вправа для мозку, оскільки ви завжди повинні бути на крок попереду опонента. Крім того, шахи також допомагають вам у побудові здатності логічно мислити. Обдумування наступного кроку заздалегідь ґрунтується на минулому досвіді гри і, отже, сприяє покращенню пам’яті.

Створюйте картинки в своїй свідомості

Згідно з дослідженнями, картинки можуть бути більш корисними, ніж слова, коли мова йде про нашу пам’ять. Таким чином, для кожної нової речі, про яку ви хочете дізнатись, спробуйте створити картинку у голові. Це допоможе вам згадати речі швидше і покращити пам’ять. Такі вправи для пам’яті працюють особливо гарно при запам’ятовуванні нових слів.

Намалюйте карту по пам’яті

У сучасному світі всі підключені до цифрової мережі, і отримати доступ до карт досить легко. Однак, якщо ви спробуєте створити карту, використовуючи свою власну пам’ять, це допоможе вам у загостренні ваших навичок запам’ятовування. Наприклад, якщо ви відвідуєте нове місце, ви можете спробувати візуалізувати свій шлях додому подумки, не дивлячись на карту. Ви можете зробити це, намагаючись згадати повороти або орієнтири на вашому шляху додому. Це дуже допоможе вам в поліпшенні пам’яті. 

Дотримуючись цих кроків, ви можете стати більш успішним у своєму професійному житті, зробивши свою пам’ять більш ефективною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *